|  Zawartość koszyka  |  Zamówienie

szukany produkt
Wyszukiwanie zaawansowane

1381192
wywołań
Oferta aukcyjna
  Szukaj w aukcji

Katalog do wydruku w formacie:

 Wybierz kategorię aukcyjną:

  STARE DRUKI..............................................(Old prints).    (93)
RĘKOPISY - AUTOGRAFY..............................(Manuscripts and autographs).    (32)
DRUKI ULOTNE............................................(Affiches and pamphlets).    (17)
GRAFIKA I AKWARELA DO KOŃCA XIX W......(Graphics and water-colours to 19th century).    (18)
GRAFIKA I AKWARELA XX - XXI W................(Graphics and water-colours 20th to 21th century).    (21)
MAPY............................................................(Maps).    (31)
WIDOKI I PLANY MIAST...............................(Views).    (17)
VARIA..........................................................(Varia).    (43)
CZASOPISMA................................................(Periodicals).    (74)
HERALDYKA I GENEALOGIA.........................(Heraldry and genealogy).    (34)
ŁOWIECTWO - LEŚNICTWO - PRZYRODA.......(Hunting - Natural history).    (17)
PRAWO.........................................................(Law).    (56)
KSIĄŻKI XIX - XXI WIECZNE........................(Books 19th to 21th century).    (919)
KSIĄŻKI XIX - XXI WIECZNE........................(Books 19th to 21th century).
Wyświetlanie od 501 do 550 (z 919 pozycji) Stron: [<< Poprzednia]  ... 11  12  13  14  15 ...  [Następna >>]
   NP   Zdjęcie
    Opis
 Cena
   954  Syn cara Mikołąja. Powieść spisana z pamiętników przez ...  MIŁKOWSKI Stanisław

Grodek 1889. Nakł. i drukiem J. Czaińskiego. 8, s. 341, opr. ppł. z epoki.
Ślady zabązowień, otarcia oprawy. Stan dobry.

45,00 PLN

   955  Dalsze okolice.  MIŁOSZ Czesław

Dalsze okolice.

(Wyd. 1 krajowe). Kraków 1991. Wyd. Znak. 8, s. 70, [2], okł. brosz. oryg.
Stan b. dobry. Na karcie tyt. odręczny podpis Autora.

80,00 PLN

   956  Dolina Issy.  MIŁOSZ Czesław

Dolina Issy.

(Wyd. 2 krajowe). Kraków 1989. Wyd. Literackie. 8, s. 261, opr. pł., obwol.
Zażółcenie obwoluty, poza tym stan b. dobry. Na karcie tyt. odręczny podpis Autora.

100,00 PLN

   957  Rok myśliwego.  MIŁOSZ Czesław

Rok myśliwego.

(Wyd. 1 krajowe). Kraków 1991. Wyd. Znak. 8, s. 333, okł. brosz. oryg.

100,00 PLN

   958  Szukanie ojczyzny.  MIŁOSZ Czesław

Szukanie ojczyzny.

(Wyd. 1 krajowe). Kraków 1992. Wyd. Znak. 8, s. 217, [3], okł. brosz.

100,00 PLN

   959  Świadectwo poezji. Sześć wykładów o dotkliwościach naszego wieku.  MIŁOSZ Czesław

Świadectwo poezji. Sześć wykładów o dotkliwościach naszego wieku.

(Wydanie II pełne). Warszawa 1990. Wyd. Czytelnik. 8, s. 114, [4], okł. oryg. brosz.

80,00 PLN

   960  Świadectwo poezji. Sześć wykładów o dotkliwościach naszego wieku.  MIŁOSZ Czesław

80,00 PLN

   961  Widzenia nad Zatoką San Francisco.  MIŁOSZ Czesław

Widzenia nad Zatoką San Francisco.

(Wyd. 1 krajowe). Kraków 1989. Wyd. Lit. 8, s. 206, [2], opr. pł. obwol. Dzieła.

100,00 PLN

   962  Zaczynając od moich ulic.  MIŁOSZ Czesław

Zaczynając od moich ulic.

Wrocław 1990. Wyd. 1 krajowe. Wydawn. Dolnośląskie. 8, s. 391, okł. brosz. oryg.
Stan dobry. Niew. zażółc. okł., pierwszych i ostatnich kart. Na karcie przedtyt. odręczny podpis Autora. Przedruk za: wyd. Instytutu Literackiego. Paryż 1985.

100,00 PLN

   963  Organizacja spiskowa 1848 roku w Królestwie Polskiem.  MINKOWSKA Anna

Organizacja spiskowa 1848 roku w Królestwie Polskiem.

Warszawa 1923. Skład Główny "Książnica Polska". 4, s. XII, 140, opr. ppł. Rozprawy Hist. Tow. Nauk. Warsz.Tom III. Zeszyt 1.
Stan dobry. Wsród dokumentów m. in.: Lista członków spisku 1848 r.; Zeznanie Wincentego Michałowskiego; Zeznanie Świerzbińskiego; Zeznanie Narcyzy Żmichowskiej; Sprawa Lisowskiej.

50,00 PLN

   964  Ueber die Revolution in Deutschland.  (MOCHNACKI Maurycy). Mochnatzki Moritz

Ueber die Revolution in Deutschland.

Aus dem Polnischen des (...). Dresden und Leipzig 1833. In Commission der Arnoldischen Buchhandlung. Druckerey von A. Pinard. 16, s. IX, 106, opr. ppł. z epoki (?).
Ślady zawilg. i zaplam., pieczęcie, w tym pieczęć herbowa "Biblioteka Kalksteinów Pluskowęsy".

80,00 PLN

   965  Powstanie narodu polskiego w roku 1830 i 1831.  MOCHNACKI Maurycy

Powstanie narodu polskiego w roku 1830 i 1831.

Tom 1 -2. Poznań 1863.  Nakł. Księg. Jana K. Żupańskiego. 8, s. [4], 387, [4]; [6], 445, opr. skóropod. z lat 80-tych (zielona), złoc. napisy.
Zabrązow. kart (o różnym stopniu nasilenia). Niniejsze wyd. pochodzi z "Dzieł" T. 1-5. Wydanie jedynie prawne. Ogłoszone z wiedzą matki autora.

380,00 PLN

   966  Józef Haller w walce o Polskę niepodległą i zjednoczoną.  MODELSKI Izydor

Józef Haller w walce o Polskę niepodległą i zjednoczoną.

Toruń 1936. Druk i Nakł. Drukarni Robotniczej. 8, s. VIII, 135, ilustracje na osobn. tabl., opr. pł. wtórna, okł. oryg. brosz. przednia zachowana.
Stan dobry. Niew. przybrudz. oprawy, okł. brosz. częściowo dublowana, na wyklejce exlibris. W treści m. in.: W Legjonach; Na tułaczce; Na ziemi francuskiej; W wolnej Ojczyźnie ...; Na emigracji we własnym kraju.

70,00 PLN

   967  Dzieła wszystkie.  MODRZEWSKI Andrzej Frycz

Dzieła wszystkie.

T. 1 - 5. Warszawa 1953 - 1959. PIW. 8, s. 675, [2]; 229, [2]; 429, [2]; 370, [2]; 310, [2], opr. pł. oryg. Komitet Redakcyjny Dzieł Andrzeja Frycza Modrzewskiego przy PIW.
Otarcia oprawy. Stan dobry. T. 1: O poprawie Rzeczypospolitej.; T. 2: Mowy; T. 3: O kościele księga druga; T. 4: Pisma 1560 - 1562; T. 5: Sylwy.

250,00 PLN

   968  Ueber Krankheiten Der Pferde.  MOGALLA Georg Philipp

Ueber Krankheiten Der Pferde.

Gesammelt von ... T. 1 - 2. Mit zwei Kupfern. Dritte Auflage. Breslau 1801. Bey W. G. Korn. 8, s. VIII, 259; VIII, 326, 2 miedzioryty skład. na osobn. tabl., opr. psk. z epoki.
Ślady zawilg., w tomie 1-szym częściowe podklejenie karty tyt. w wyniku ubytku, karta 33/34 uszkodzona z ubytkiem tekstu, ostatnia karta z doklejonym narożnikiem bez szkody dla tekstu, wpis własn. z epoki; w tomie 2-gim: mocne zawilgocenia narożnika ostatnich kart, wpis własn. z epoki. Oprawy obu tomików różne. Praca z dziedziny weterynarii o chorobach koni, autorstwa śląskiego lekarza G. Ph. Mogalla (1766 - 1831), studiował nauki przyrodnicze, medycynę, położnictwo i weterynarię w Wiedniu. Urodzony w Opolu wszedł do historii medycyny jako jeden z odkrywców Polanicy, Kudowy, Dusznik i innych uzdrowisk dolnośląskich. Rzadkie.

1500,00 PLN

   969  Przelotne wrażenia z podróży do Rzymu.  MOHORT Julian

Przelotne wrażenia z podróży do Rzymu.

Warszawa 1899. Druk. "Biblioteki Dzieł Wyborowych". 8 (mała), s. 132, [4], XXXII tabl. z ilustr., opr. ppł. z epoki.
Otarcia oprawy, mocne zażółc. kart.

50,00 PLN

   970  Cartographia Rappersviliana Polonorum.  MOJSKI Piotr Maria (B. de Weydenthal)

Cartographia Rappersviliana Polonorum.

Katalog zbiorów kartograficznych Muzeum Polskiego w Rapperswilu. Rapperswil - Szwajcaria 1995. Muzeum Polskie. 8, s. 642, liczne reprod. map barwne i biało-czarne, opr. oryg. kart.
Wartościowy katalog kilkuset map Polski od XVI do XIX w., podzielony na regiony: Świat i Europa, Królestwo Polskie, Galicja, Oświęcim i Zator, Małopolska, Mazowsze, Wielkopolska, Śląsk, Pomorze Zachodnie, Brandenburgia, Litwa, Dniepr, Prusy, Ukraina, Łotwa, Kurlandia, Inflanty, plany miast. Bardzo szczegółowe opisy map czynią katalog znakomitym źródłem wiedzy o dawnej kartografii polskiej i niezbędną pomocą przy identyfikacji map. Kilkanaście kart w dwóch miejscach zostało przestawionych przy klejeniu.

150,00 PLN

   971  MOMUS.

MOMUS.

Tom I-III (w 1 wol.), (komplet). Pod red. Aloizego Zołkowskiego. B.m.w. 1829. 8, s. [2], 91; 92; 72, opr. ppł. wtórna.
Egz. przycięty, niew. zabrązow. oraz zaplam. kart, na kartach tyt. pieczęć własn. Alojzy Żółkowski, (1777-1822) - polski aktor, dramatopisarz, tłumacz, poeta i publicysta. Był wyd. pisma satyrycznego Momus, które zaw. fraszki, anegdoty, kalembury, zagadki i tp.

180,00 PLN

   972  Gioberti myśl i działania polityczne.  MORAWSKI Kalikst

Gioberti myśl i działania polityczne.

Warszawa 1936. Nakł. Tow. Nauk. Warszawskiego. 8, s. [4], 258, [1], okł. oryg. brosz. oryg. Rozprawy Hist. TNW. Tom XVI. Zeszyt 3.
Stan dobry. Zabrudzenia okładki, egz. nierozcięty. Vincenzo Gioberti - włoski filozof, teolog i polityk.

40,00 PLN

   973  Ignacy Potocki.  MORAWSKI Kazimierz Maryan

Ignacy Potocki.

Część I: 1750-1788. Wydawca: Szymon Askenazy. (Z zap. Kasy Pomocy dla osób prac. na polu nauk. im. dr. med. Józefa Mianowskiego). Kraków i Warszawa 1911. Druk W. L. Anczyca i Spółki. 8, s. XX, 144, [8], ilustr. na tabl., opr. pł. współcz. złoc. napisy na grzbiecie. Monografie w zakresie dziejów nowożytnych. Tom XXI.
Stan dobry. Na karcie przedtyt. pieczęć własn. Roman Ignacy Franciszek Potocki (1750-1809), marszałek wielki litewski w latach 1791-1794, polski polityk i działacz patriotyczny, publicysta, dramatopisarz, poeta, pedagog, historyk i tłumacz.

60,00 PLN

   974  Wieczory nad Lemanem.  MORAWSKI Marjan T. J.

Wieczory nad Lemanem.

Wydanie drugie. Kraków 1897. Druk W. L. Anczyca i Spółki. 8, s. 269, [2], opr. ppł. wtórna, z epoki.
Niew. otarcia oprawy. Stan dobry.

45,00 PLN

   975  W Peterburku 1827 - 1838. Wspomnienia Pustelnika i Koszałki Kobiałki.  MORAWSKI Stanisław

W Peterburku 1827 - 1838. Wspomnienia Pustelnika i Koszałki Kobiałki.

Z 18 miedziodrukami. Wydali Adam Czartkowski i Henryk Mościcki. Poznań (1927). Wyd. Polskie. 8, s. VIII, 370, ilustr. na osobn. tabl., opr. pł. z epoki, brzegi kart barwione. Gawędy o Dawnym Obyczaju. Wybór ciekawych pamiętników XVIII i XIX stulecia.
Otarcia oprawy, zażółc. kart, ślady zamoknięcia części kart, poza tym stan dobry.

100,00 PLN

   976  Vom Unterschiede des Accusativs und Dativs, oder des mich und mir, sie und ihnen u. s. w.  MORITZ Karl Philipp

Vom Unterschiede des Accusativs und Dativs, oder des mich und mir, sie und ihnen u. s. w.

Nebst einigen andern kleinen Schriften, die Deutsche Sprache betreffend, für solche, die keine gelehrte Sprachkenntniß besitzen. 5 Auflage. Berlin 1805. Bei J. D. Sander. 8, s. VI, 217, opr. kart. z epoki.
Otarcia oprawy. Stan dobry. Pieczęcie: "Polskie Muzeum Szkolne we Lwowie". Praca z zakresu nauki j. niemieckiego autorstwa Karla Philippa Moritza (1756 - 1793), niemieckiego pisarza, którego twórczość zaliczana jest do okresów "Sturm und Drang" oraz weimarskiej klasyki, jego utwory miały także wpływ na wczesny romantyzm.

140,00 PLN

   977  (MORSKIE Ministerstwo). Priłorzenija k finansowoj smiet na 1860 g. Kommisariatskago Departamenta Morskago Ministerstwa.

(MORSKIE Ministerstwo). Priłorzenija k finansowoj smiet na 1860 g. Kommisariatskago Departamenta Morskago Ministerstwa.

Sanktpeterburg 1859. W Tipografji Wtorago Otdielienija Sobstwiennoj Jego Imperatorskago Wieliciestwa Kancelarji.  4, s. [2], 619, okł oryg. brosz. z  epoki.
Pieczęcie, niew. naddarcia i postrzępienia brzegów kart. Budżet finansowy ministerstwa morskiego na rok 1860.

250,00 PLN

   978  Pisma rozmaite współczesnych wierszem i prozą.  MOSTOWSKI Tadeusz

Pisma rozmaite współczesnych wierszem i prozą.

T. 1-szy. Edycya ... Warszawa 1803. W Drukarni Nro 646 przy Nowolipiu. 8, s. [2], 464, [1], 1 portret w miedziorycie (J. Szymanowskiego), opr. psk. z epoki. Wybór Pisarzów Polskich. Pisma Rozmaite.
Ślady zawilg. i zalania, zapiski z epoki, na wyklejce exlibris A.J.Weinbergów, autograf Juliusza Wiktora Gomulickiego oraz obszerna notatka (biografia Wolskiego) czerwonym długopisem, otarcia oprawy. Na karcie tyt. odreczny wpis Józefa Wolskiego (1786-1838), aktora, dramatopisarza, leksykografa i nauczyciela j. francuskiego. Zawiera: Szymanowski  Józef - Wierszem i prozą pisma różne.  str. 1 - 277. (oraz) Węgierski Kajetan - Wiersze różne. str. 279 - 464.

120,00 PLN

   979  Z filareckiego świata. Zbiór wspomnień z lat 1816 - 1824.  (MOŚCICKI Henryk)

Z filareckiego świata. Zbiór wspomnień z lat 1816 - 1824.

Z 24-ma ilustracjami. Wydał ... Warszawa 1924. Instytut Wydawn. "Bibljoteka Polska". 8, s. 372, [1], ilustracje na osobn. tabl., okł. oryg. brosz.  Czasy i Ludzie.
Stan dobry. Niew. otarcia i naddarcia brzegów okładki. Egz. nieprzycięty. Ilustracje przedstawiają widoki Wilna oraz portrety osób związanych z Wilnem.

80,00 PLN

   980  Generał Jasiński i Powstanie Kościuszkowskie.  MOŚCICKI Henryk

Generał Jasiński i Powstanie Kościuszkowskie.

Ze 101 ilustracyami. Warszawa-Lublin-Łódź-Kraków (1917). Nakł. Gebethnera i Wolffa. 8, s. [4], 435, ilustr. w tekście i na osobn. tabl., 1 plan skł., okł. oryg. brosz. zachow., opr. pł. wydawn.
Niew. otarcia oprawy. Oprawa sygnow. W. Dippel. Warszawa. Stan dobry. Okładki z portretem Jakuba Jasińskiego w owalu na licu. Zawiera: 1: Lata 1759 - 1793; 2. Insurekcya.

100,00 PLN

   981  Pod berłem carów.  MOŚCICKI Henryk

Pod berłem carów.

Warszawa 1924. Instytut Wydawniczy "Bibljoteka Polska". 8, s. 294, [2], 12 ilustr. na tabl., okł. oryg. brosz.  Bobljoteka Historyczna.
Otarcia i zażółc. okładki oraz niektórych kart i tablic z ilustr., przetarcia na grzbiecie, blok książki nieco poluźniony. Na karcie przedtyt. dedykacja autorska dla prof. Marcelego Handelsmana. W treści m. in.: Wysiedlanie szlachty na Litwie i Rusi przez rząd rosyjski; Projekty połączenia Litwy z Królestwem Polskiem w okresie 1813 - 1830; Tajny memorjał gen-gub. Trockiego o Litwie (1899 r.)

50,00 PLN

   982  Dokładny słownik polsko - niemiecki krytycznie wypracowany.  MRONGOVIUS Celestyn Krzysztof

Dokładny słownik polsko - niemiecki krytycznie wypracowany.

Ausführliches polnisch - deutsches Wörterbuch kritisch bearbeitet. (Ignacy Teofil Wolniewicz). Königsberg in Preussen 1835. Im Verlage der Gebruder Borntraeger. Danzig, gedruckt bei Louis Botzon. 4, s. XIII, [2], 670, [2], opr. psk. z epoki.
Ślady zawilg., pęknięcie przy grzbiecie, otarcia oprawy, blok książki poluźniony, wpis własn. z epoki. Krzysztof Celestyn Mrongowiusz (1764 - 1855), pastor, kaznodzieja ewangelicki, orędownik polskości w zaborze pruskim, mieszkaniec Gdańska, filozof, językoznawca, tłumacz.

160,00 PLN

   983  Bractwa jezuickie i akademickie w Krakowie.  MUCZKOWSKI Józef

Bractwa jezuickie i akademickie w Krakowie.

Kraków 1845. W Drukarni Uniwersyteckiej. 8, s. [2], 104, opr. pł. współcz.
Pieczęcie, slady niew. zawilg. Stan dobry.  Józef Muczkowski (1795 - 1858), żołnierz wojsk napoleońskich, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor wielu prac naukowych i podręczników.

120,00 PLN

   984  Ochrona zabytków.  MUCZKOWSKI Józef

Ochrona zabytków.

Kraków 1914. Nakładem Autora. Czcionkami drukarni "Czasu" pod zarz. A. Świerzyńskiego. 8, s. [4], 188, ilustr. na tabl. i w tekście, opr. pł. z epoki.
Stan dobry. Niew otarcia oprawy. Oprawa: czerwone płótno, złoc. napisy na licu. Treścią niniejszej książki są zasady konserwacji zabytków, szczególnie kościołów. Dotyczy konserwacji budynków oraz obiektów znajdujących się wewnątrz kościołów.

80,00 PLN

   985  Świat roślinny. Dzieło poświęcone miłośnikom przyrody.  MÜLLER Karol Dr

Świat roślinny. Dzieło poświęcone miłośnikom przyrody.

Przez (...). Spolszczył Hipolit Witowski członek Tow. Nauk. krak. Tom 1 - 2 (w 1 wol.) Kraków 1867. W drukarni "Czasu" W. Kirchamyera. 8, s. VIII, 330, [6]; [2], 238, [6]; 1 skład. mapa, 10 drzeworytów na osobn. tabl., liczne drzeworyty w tekście (w tym całostr.), opr. ppł. z epoki. Świat roślinny. Ogólnego zbioru tom VII i VIII.
Stan dobry. Zawiera: Tom I: Przygotowanie do podróży. 200 drzeworytów w texcie, a 4 osobne, według rysunków H. Lentmana i L. Hofmana; Tom II: Podróż botaniczna. Drzeworyty w texcie i 6 osobnych (wdług rysunków H. Lentmana i L. Hofmana). Mapa izothermów.

140,00 PLN

   986  (MUZEION Erotikon).

(MUZEION Erotikon).

Ein bibliographisches und biographisches Nachschlagewerk, eine Kunst= und Literaturgeschichte für die Gebiete sotadischen, folkloristischen, skatologischen und kuriosen Schaffens von der Aantike zur Gegenwart. Wien b.r. (ca. 1930).  Verlag für Kulturforschung. 8, s. 994, ilustr. na tabl. (w tym ponad 1000 barwnych),  liczne ilustracje w tekście, opr. sk. introl.
Ładny egzemplarz. Bibliografia dotycząca erotyki i sztuki erotycznego od czasów antycznych aż po współczesność. Praca obszernie ilustrowana erotycznymi scenami.  Oprawa wspłóczesna Jerzego Budnika: fioletowa skóra zdobiona złoconymi, poziomymi paskami oraz napisem, na licu wizerunek nagiej kobiety w kolorze żółtym.

1000,00 PLN

   987  Kandydatura Hozyusza na biskupstwo warmińskie w roku 1548 i 1549.  MYCIELSKI Jerzy

Kandydatura Hozyusza na biskupstwo warmińskie w roku 1548 i 1549.

Wydanie redakcyi "Przeglądu polskiego". Kraków 1881. Czcionkami drukarni "Czasu". 8, s. 113, opr. ppł. współczesna.
Stan b. dobry. Pieczęcie skasowane.

50,00 PLN

   988  Książę "Panie Kochanku" w świetle własnej korespondencji.  MYCIELSKI Jerzy

Książę "Panie Kochanku" w świetle własnej korespondencji.

Studjum. Wyd. 2. Petersburg 1898. Nakł. K. Grendyszyńskiego. 8 (mała), s. 200, opr. płsk. z epoki.
Stan dobry. Niew. otarcia oprawy, na karcie tyt. pieczęć własn., na wyklejce exlibris Józefa Zawadzkiego.

45,00 PLN

   989  NAFTA.

NAFTA.

Warszawa 1928. Nakł. Prezydjum Rady Ministrów. 8, k. [3], s. 239, 11 wykresów na osobn. tabl., okł. oryg. brosz. Sprawozdanie Komisji Ankietowej. Badania warunków i kosztów produkcji oraz wymiany. T. XII.
Pieczęć, naddarcia, zabrudzenia okładki i kilku pierwszych kart.

100,00 PLN

   990  Charaktery dawne i ostatnie.  NAŁKOWSKA Zofia

Charaktery dawne i ostatnie.

(Wyd. 1). B.m.w. 1948. PIW. 8, s. 131, [1], okł. brosz. oryg.
Stan dobry. Okładkę projekt. Natalia Jarczewska. Okładka nieco przybrudz. niew. naddarcie na grzbiecie. Na karcie przedtyt. autograf Autorki i datacja. Zbiór krótkich opowiadań, dzisiaj wydawany w jednym tomie podzielonym na dwie części- "Charaktery dawne" (wyd. 1922) i "Charaktery ostatnie" (wyd. 1948). Każda osobna historia prezentuje dzieje niepowiązanych ze sobą osób.

80,00 PLN

   991  Medaliony.  NAŁKOWSKA Zofia

Medaliony.

Wyd. 2. Warszawa 1949. Czytelnik. 8, s. 87, [3], okł. brosz. oryg.
Stan dobry. Niew. naddarcia okł. Na karcie przedtyt. autograf Autorki.

80,00 PLN

   992  Szlachta wołyńska wobec Konstytucyi Trzeciego Maja.  NANKE Czesław

Szlachta wołyńska wobec Konstytucyi Trzeciego Maja.

Lwów 1907. Nakł. Tow. Dla Popierania Nauki Polskiej. 8, s. [4], 93, opr. ppł. współcz. Archiwum Naukowe Dział I. - T. III.- Zeszyt 4.
Stan dobry. Na kilku kartach ślady nakłuć ostrym narzędziem(?).

60,00 PLN

   993  Z dziejów polityki Kuryi Rzymskiej wobec Polski (1587-1589).  NANKE Czesław

Z dziejów polityki Kuryi Rzymskiej wobec Polski (1587-1589).

Lwów 1921. Nakł. Tow. Naukowego. Druk. Uniwersytetu Jagiellońskiego. 8, s. IV, 187, opr. ppł. wtórna.
Stan dobry.

50,00 PLN

   994  Historya Jana Karola Chodkiewicza Wojewody Wileńskiego Hetmana Wielkiego W. X. Lit.  NARUSZEWICZ Adam

Historya Jana Karola Chodkiewicza Wojewody Wileńskiego Hetmana Wielkiego W. X. Lit.

Tom I-II. Edycya Tadeusza Mostowskiego. Warszawa 1805. Drukarnia No 646. przy Nowiolipiu. 8 (mała), s. 449; 408, opr. ppł. Wybór Pisarzów Polskich. Historya.
Egz. podniszcz. Oprawa mocno podniszczona, ślady zalania i zawilgoc. kart, na odwr. kart tyt. odbita pieczęć- exlibris w kol. fioletowym (przebicie na drugą stronę).
Dzieło to powstało z inicjatywy Stanisława Augusta, którego treść daje dużo więcej, niż obiecuje tytuł; życiorys bowiem Chodkie­wicza osnuł Naruszewicz na tak szerokim tle dziejowym, że, właściwie mówiąc, napisał historię panowania Zygmunta III. Układ książki jest kronikarski. Naruszewicz chwali nie tylko Chodkiewicza, ale także Żółkiewskiego. Zamoyskiego natomiast mocno krytykuje, nie może mu darować „ducha republikańskiego". Surowo, obiektywnie i niezwykle szeroko opisuje historię Polski przełomu XVI i XVII wieku.

320,00 PLN

   995  Kurs literatury polskiej dla użytku szkół.  NEHRING Władysław

Kurs literatury polskiej dla użytku szkół.

Poznań 1866. Nakł. i własność Jana Konstantego Żupańskiego. 8. s. IV, 375, [1], opr. psk. z epoki, złoc. napisy na grzbiecie opr.
Otarcia oprawy, zabrązow. kart, na karcie tyt. wycięty niew. fragment (podpis własn?). Władysław Nehring (1830 - 1909), polski językoznawca i historyk, badacz języka starosłowiańskiego.

120,00 PLN

   996  NEW Modern Encyclopedia (the). A library of world knowledge.

NEW Modern Encyclopedia (the). A library of world knowledge.

A complete revision with Comprehensive World War II References. Based on edition edited by A. H. McDannald, B.L. Editor-in-Chef Encyclopedia Americana. New York 1944. WM. H. Wise & Co., Inc. 8, s. [5], 1176, ilustr. w tekście, opr. skóra introligat.
Otarcia oprawy, grzbiet książki naprawiany, brzegi kart zabrązow., poza tym stan dobry. Tekst dwuszpaltowy.

250,00 PLN

   997  Polens Revolution und Kampf im Jahre 1831.  NEYFELD (Neufeld) Carl

Polens Revolution und Kampf im Jahre 1831.

Von ... Capitain der polnischen Armee. Nebst einer Charte von Polen und dem Plan der Schlacht bei Grochow. (Wyd. 1). Frankfurt a. M. 1832. In Commission bei J. V. Meidinger. 8, k. [3], s. 483, 2 barwne litografie skład. na osobn. tabl., opr. psk z epoki.
Na karcie tyt. pieczęć i niew. naklejka. Ładny egzemplarz.  Oprawa: brązowy półskórek (nieco otarty) z niebieskim szyldzikiem na grzbiecie. Ryciny przedstawiają mapę Królestwa Polskiego i plan bitwy grochowskiej. Opis powstania listopadowego widziany oczyma uczestnika walk zbrojnych. Książka powstawała niemal w trakcie przebiegu powstania i jest niewątpliwie wiernym przekazem historycznym.

800,00 PLN

   998  Młodość ostatniego elekta. St. A. Poniatowski 1732-1764.  NIEĆ Julian

Młodość ostatniego elekta. St. A. Poniatowski 1732-1764.

Kraków 1935. Gebethner i Wolff. 8, s. [2], 305, opr. pł. współcz., złoc. napisy na grzbiecie. Prace Krakow. Oddziału Polskiego Tow. Historycznego nr 11.
Stan b. dobry.

70,00 PLN

   999  Śpiewy historyczne.  NIEMCEWICZ Julian Ursyn

Śpiewy historyczne.

Z illustracyami według rysunków Juljana Kossaka i Henryka Pillatego i muzyką F. Lessla, Beydale, F. Kochanowskiej, K. Kurpińskiego, L. Potockiej, S. Parisa, Szymanowskiej. W Rzewuskiego, T. Skibickiego, Hr. Zamojskiej, Deszczyńskiego, K. Narbutównej, Hr. Chodkiewiczowej, ks. Wurtembergskiej. Petersburg i Moskwa 1876. Nakł. Bolesława Maurycego Wolffa. 4, s. XV, 296, 34 ilustr. (drzeworyty) w tekście. (oraz)
MUZYKA do śpiewów historycznych J. U. Niemcewicza. Petersburg 1877. Nakł. Bolesława Maurycego Wolffa. 4, s. 40, współopr., opr. pł. introligat., złoc. napisy na licu opr.
Zaplam. i otarcia oprawy, zabrązow. kart, przybrudz. narożników kart, karta przedtyt. z wycietym i podklej. narożnikiem, poza tym stan dobry. Śpiewy historyczne - cykl pieśni historyczno-patriotycznych autorstwa J. U. Niemcewicza wydany w 1816 roku, tworzący wyidealizowaną wizję przeszłości Polski. Dzieło składa się z 34 utworów poświęconych ważniejszym postaciom historycznym (głównie władcom) oraz istotnym wydarzeniom z historii Polski.

600,00 PLN

   1000  Dzieła. (Drobne utwory poetyckie - Poematy - Utwory dramatyczne - Legendy, Nowele, Gawędy - Przekłady - Rozprawy wierszem i prozą).  NORWID Cyprian Kamil

Dzieła. (Drobne utwory poetyckie - Poematy - Utwory dramatyczne - Legendy, Nowele, Gawędy - Przekłady - Rozprawy wierszem i prozą).

Wydał, objaśnił i wstępem krytycznym poprzedził Tadeusz Pini. Warszawa 1934. Nakł. Sp. Wydawn. "Parnas Polski". 4, s. XLVIII, 648, liczne ilustracje na osobn. tabl. i w tekście, opr. psk. z epoki. Bibljoteka Poetów Polskich. Pod redakcją Tadeusza Piniego. T. V.
Niew. zabrudzenia oprawy. Stan dobry.

120,00 PLN

   1001  Czarne i białe kwiaty.  NORWID Cyprjan Kamil

Czarne i białe kwiaty.

Zebrał i przedmową opatrzył Roman Zrębowicz. Z portretem poety. Lwów 1910. Nakł. Księg. Polskiej B. Połonieckiego. 8, s. XXXV, 253, [2], 1 portret, okł. brosz. przednia zachow., opr. ppł. z epoki.
Stan dobry. Niew. zabrązow. kart (szczeg. pierwszych) i okładki. Okładka ilustrowana wg. proj. A. S. Procjałowicza. Niniejszy zbiór zawiera cykle prozy Norwida. Drukowane w "Czasie" w latach 1856-1857 Czarne kwiaty - opisują m. in. spotkania i rozmowy z poetą Stefanem Witwickim, Chopinem, Słowackim, Mickiewiczem i malarzem Delaroche'm. Białe kwiaty - tworzą zbiór fragmentów zaczerpniętych z dziennika autora.

70,00 PLN

   1002  Jan Zamojski.  NOWODWORSKI Witold

Jan Zamojski.

Jego życie i działalność polityczna. Zarys biograficzny. Z portretem J. Zamojskiego. Petersburg 1898. Nakł. Kazimierza Grendyszyńskiego. 8, s. 98, 1 ilustr., opr. ppł. współcz.Życiorysy Sławnych Polaków. Nr. 5.
Niew. ubytek narożnika karty. tyt., i zapis numeryczny, poza tym stan więcej niż dobry.

35,00 PLN

   1003  OBRAZKI z życia znakomitych ludzi, dla młodego wieku.

OBRAZKI z życia znakomitych ludzi, dla młodego wieku.

Zebrał i ułożył z różnych autorów Wacław Szymanowski. Wydanie ozdobione rycinami. Warszawa 1866. Nakł. Gebethnera i Wolffa. 8 (mała), s. [4], 273, [2], 10 ilustr. (litografie) na tabl., opr. płsk. introligat. współcz.
Ładna oprawa współcz.: brązowy płsk., zielony szyldzik z złoc. napisami, złoc. i tłocz. zdob. na grzbiecie, narożniki w skórze. Zabrązow. i mocne zaplam. kart, ślady zamoknięcia części kart, w tym ilustr., na karcie przedtyt. podpisy własn. Lit. W. Dumler. Odbito w Lit. M. Fajansa w Warszawie.

300,00 PLN