|  Zawartość koszyka  |  Zamówienie

szukany produkt
Wyszukiwanie zaawansowane

1911497
wywołań

Dostawa i płatność
Regulamin
Oferta aukcyjna
  Szukaj w aukcji

Katalog do wydruku w formacie:

 Wybierz kategorię aukcyjną:

  STARE DRUKI.................................................(Old prints).    (119)
DRUKI i RĘKOPISY STAROCERKIEWNE...........(Cyrillic manuscript and early printed books).    (8)
RĘKOPISY - AUTOGRAFY................................(Manuscripts and autographs).    (18)
DRUKI ULOTNE...............................................(Affiches and pamphlets).    (31)
GRAFIKA I AKWARELA DO KOŃCA XIX W........(Graphics and water-colours to 19th century).    (42)
GRAFIKA I AKWARELA XX - XXI W..................(Graphics and water-colours 20th to 21th century).    (6)
MAPY..............................................................(Maps).    (20)
WIDOKI I PLANY MIAST.................................(Views).    (11)
VARIA.............................................................(Varia).    (42)
ZNACZKI KWESTARSKIE - CEGIEŁKI..............(Patriotic occasional stamps).    (66)
CZASOPISMA..................................................(Periodicals).    (54)
WOJSKOWOŚĆ................................................(Military)    (44)
PRZYRODA - ŁOWIECTWO - ROLNICTWO.........(Nature - hunting - agriculture).    (49)
PRZEMYSŁ - HANDEL - RZEMIOSŁO.................(Industry - trade - craft).    (43)
WSPOMNIENIA I PAMIĘTNIKI..........................(Memoirs and diaries).    (31)
PRZEWODNIKI-KRAJOZNAWSTWO-PODRÓŻE...(Guides and similar).    (177)
RELIGIA...........................................................(Religion).    (28)
SZTUKA - (ALBUMY, KATALOGI, BIOGRAFIE)...(Art - (albums, catalogues, biographies)).    (137)
ROSJA SOWIECKA 1917-1939...........................(Soviet Russia 1917-1939).    (43)
KSIĄŻKI XIX - XXI WIECZNE.............................(Books 19th to 21th century).    (421)
KSIĄŻKI XIX - XXI WIECZNE.............................(Books 19th to 21th century).
Wyświetlanie od 401 do 421 (z 421 pozycji) Stron: [<< Poprzednia]  ... 6  7  8  9
   NP   Zdjęcie
    Opis
 Cena
   1370  Achilleis. Sceny dramatyczne.  WYSPIAŃSKI Stanisław

Achilleis. Sceny dramatyczne.

Napisał (...). Kraków 1903. (Wyd. 1). Nakł. Autora. Skład Księg. Gebethnera. Odbito w Drukarni UJ. 8, s. 174, [2], okł. brosz. przednia oryg., opr. pł.introligat.
Stan dobry. Oprawa introligat. "B. Klapwald introligator Kraków", szare płótno z krakowską wstążką na okładkach. Niew. zabrudzenia opr., przetarcie wstążki na grzbiecie. Pieczęć własnośc. na karcie tyt.

150,00 PLN

   1371  Akropolis.  WYSPIAŃSKI Stanisław

Akropolis.

Dramat w 4-ech aktach. (Wyd. 1). Kraków 1904. Nakł. Autora. Odbito w Druk. UJ. Księgarnia Gebethnera. 8, s. 160; część muzyczna autorstwa Bolesława Raczyńskiego: k. [13] w zapisie nutowym, 5 ilustracji na osobn. tabl. (w tym 4 skład.), opr. ppł. z epoki.
Stan dobry.

70,00 PLN

   1372  Bolesław Śmiały.  WYSPIAŃSKI Stanisław

Bolesław Śmiały.

Dramat w 3 aktach. (Wyd. 1). Kraków 1903. Odbito w Druk. Uniw. Jag. Nakładem Autora. Skład Gł. w Księg. Gebethnera. 8, s. 104, [4], nuty, opr. ppł. z epoki.
Stan dobry. Niew. wytarcia i wyblaknięcia opr. Na karcie przedtyt. podpis własn.

90,00 PLN

   1373  Dzieła.  WYSPIAŃSKI Stanisław

Dzieła.

Pierwsze wydanie zbiorowe w opracowaniu Adama Chmiela i Tadeusza Sinki. Tom 1 - 8 (komplet). Warszawa 1924 - 1932. Instytut Wydawn. "Bibljoteka Polska". 8, (s. ca. 400 - 500 każdy), 1 portret (Wyspiańskiego) kolor. w formie wklejki, opr. płsk. introligat. współcz.
Ładny egzemplarz. Stan b. dobry. Oprawa introligat. "Piękne książki", brązowy płsk. pięciopolowy, złoc. napisy i zdob. na grzbiecie, narożniki w skórze, brzegi kart barwione. Zawiera: T. 1: Dramaty; T. 2: Tragedje; T. 3 - 5: Dramaty; T. 6: Fragmenty dramatyczne; T. 7: Rapsody. Parafrazy. Wiersze; T. 8: Pisma prozą.

2400,00 PLN

   1374  Noc Listopadowa. Sceny dramatyczne.  WYSPIAŃSKI Stanisław

Noc Listopadowa. Sceny dramatyczne.

Napisał (...). Odbito w Druk. Uniw. Jag.  Nakładem Autora. (Wyd. 1). Kraków 1904. Skład Księg. Gebethnera.  8, s. 201, [2], opr. pł. z epoki.
Stan dobry. Niew. ślady zabrązow. kart, podpis własnośc. na karcie przedtyt. Na karcie tyt. kolor. wklejka pochodząca z okł. brosz.

150,00 PLN

   1375  Dzieła.  ZABŁOCKI Franciszek

Dzieła.

Wydane przez F. S. Dmochowskiego. Tom I-II (w 1 wol.). Warszawa 1829. Nakł. i Druk. Wydawcy. 8 (mała), s. [4], VIII, 227, [2]; [4], 251, [1], opr. pł. współcz. Biblioteka Narodowa.
Pieczęcie własn. na kartach tyt. oraz  pieczęcie "Szanuj książkę"w tekście, poza tym stan dobry. W treści tomu 1-go: Zabobonnik; Balik Gospodarski. W treści 2-go: Fircyk w Zalotach; Żółta Szlafmyca; Doktor Lubelski.

160,00 PLN

   1376  Dzieła.  ZABŁOCKI Franciszek

Dzieła.

Wydane przez F. S. Dmochowskiego. Tom I-II, V (w 3 wol.). Warszawa 1829-1830. Nakł. i Druk. Wydawcy. 8, s. [2], VIII, 227, [1]; [2], 251, [1]; [2], 187, [1], okł. brosz. oryg. Biblioteka Narodowa.
Zabrudzenia i otarcia okł., ubytki na grzbietach. Wpisy własn. na kartach tyt. Bloki książek poluźnione, egz. nieprzycięte. Niew. zaplam. kart. W treści tomu 1-go: Zabobonnik; Balik Gospodarski. W treści 2-go: Fircyk w Zalotach; Żółta Szlafmyca; Doktor Lubelski. W treści 5-go: Pasterz Szalony; Różne wiersze.

220,00 PLN

   1377  Na przełomie. Szkic z dziejów myśli politycznej w latach 1914-1915.  ZAGÓRSKI Adam

Na przełomie. Szkic z dziejów myśli politycznej w latach 1914-1915.

Napisał (...). Piotrków 1916. Drukarnia Państwowa pod zarządem Departamentu Wojskowego N. K. N. w Piotrkowie. 8, s. 84, [3], okł. brosz. oryg.
Zażółc. okł., niew. naddarcia wzdłuż grzbietu. Egz. nierozcięty. Stan wewn. dobry.

60,00 PLN

   1378  ZAMEK Podhorecki w okresie wielkiej wojny 1914-1920.

ZAMEK Podhorecki w okresie wielkiej wojny 1914-1920.

Kronika burgrabiego Marcina Grabikowskiego. Gumniska 1931. Wydanie Archiwum XX. Sanguszków. 8 (duża), s. 59, [1], ilustr. w tekście oraz na 4 osobn. tabl., okł. brosz. oryg.
Niew. zabrudzenia okł. Egz. nieprzycięty i częściowo nierozcięty. Stan wewn. dobry.

50,00 PLN

   1379    ZAWADZKI Władysław

Jakob i Konstanty Sobiescy. Wspomnienie historyczne

z powodu odkrycia ich grobowca w kościele żółkiewskim napisał (...). Lwów 1862. Z drukarni E. Winiarza. 8, s. [2], 74, [3], okł. brosz. oryg.
Zabrudzenia i naddarcia okł., przednia okł. luzem. Na karcie tyt. exlibris oraz wpis własnościowy.  Rdzawe plamki na kartach. Zawiera: Młodość i ożenienie królewica Jakóba; Starania o koronę; Pożycie domowe; Grobowiec królewiców.

45,00 PLN

   1380  Szkice literackie.  ZDZIARSKI Stanisław

Szkice literackie.

Lwów-Warszawa 1903. Księgarnia Polska E. Wende i Sp. 8, s. VIII, 311, opr. ppł. wtórna.
Niewielkie zaplam. grzbietu. Adnotacje na marginesie oraz podkreślenia ołówkiem. W treści m. in. Klonowicz a pamflet przeciw Jezuitom; Dwie notatki do pism Mickiewicza...; Maurycy Gosławski; Witwicki i Żukowski; Mickiewicz i Lermontow.

50,00 PLN

   1381  Mit złotej waluty.  ZDZIECHOWSKI Jerzy

Mit złotej waluty.

Warszawa 1937. Instytut Wyd. "Biblioteka Polska". 8, s. 325, okł. brosz. oryg.
Niew. zabrudzenia okł. Pieczęć własnościowa. Zawiera m.in.: Pod znakiem nacjonalizmu; Alchemia dra Schachta; Na parytecie gospodarczym.

45,00 PLN

   1382  ZIENKOWICZ Leon - Wizerunki polityczne literatury polskiej.

ZIENKOWICZ Leon - Wizerunki polityczne literatury polskiej.

Kurs publiczny wykładany w Paryżu w Okręgu Towarzystw Uczonych... Tom 1-2. Lipsk 1867 F. A. Brockhaus.  8,[6], 317; [6], 214, [1]. opr. pł. wydawn. Biblioteka Pisarzy Polskich. Tom L, LI.
Stan dobry. Oprawa pł. w kolorze bordowym, złoc. napisy na grzbiecie. Niew. ślady zażółcenia kart, przebarwienia tylnych okładek, niew. otarcia opraw.

100,00 PLN

   1383  Wieczory Lacha z Lachów  ZIENKOWICZ Leon

Wieczory Lacha z Lachów

czyli opowiadania przy kominku starego literata polskiego. Lipsk 1864. F. A. Brockhaus. 8, s. [6], 257, opr. pł. z epoki, złoc. napisy na grzbiecie.  Biblioteka Pisarzy Polskich. T. XXVII.
Stan dobry. Niew. zabrązow. kart.

60,00 PLN

   1384  Wizerunki polityczne dziejów państwa polskiego.  ZIENKOWICZ Leon

Wizerunki polityczne dziejów państwa polskiego.

T. 1 - 2. (z 4-ech). Przejrzana, powiększona i powtórnie wydana przez (...). Lipsk 1864. F. A. Brockhaus.  8, s. [6], 256; [6], 304, opr. pł. wydawnicza. Biblioteka Pisarzy Polskich. T. 28-29.
Opr. bordowe płótno ze złoc. napisami na grzbiecie. Niew. otarcia i zaplam., wpis własn. oraz ślady zabrązow. kart tomu 1-go. Tom 2-gi w stanie b. dobrym. Zawiera: T. 1: Alcyat Jan - O rozumie stanu w Polsce; T. 2: Polska w kraju i za granicą od 1831 do 1848 r. (Aukcja42).

80,00 PLN

   1385  Mitologia Greków i Rzymian  ZIPPER Albert

Mitologia Greków i Rzymian

i najważniejsze wiadomości o mitologii Indów, Egipcyan, Babilończyków, Fenicyan, Persów, Celtów, Germanów i Słowian. Z 87 rycinami. Złoczów 1898. Nakł. i drukiem Wilhelma Zukerkandla. 8 (mała), s. XII, 456, ryciny w tekście, opr. pł. z epoki ze złoc. napisami i ornamentami na grzbiecie.
Opr.: niebieskie płótno ze złoc. napisami na licu. Blok książki poluzowany, oprawa i grzbiet luzem. Poza tym stan wewn. dobry. W treści m.in.: Cz. I. Grecy; Cz. II. Rzymianie; Dodatek. Najważniejsze wiadomości o mitologii i religii innych narodów pogańskich.

40,00 PLN

   1386  ZMORSKI Roman - Poezye.

ZMORSKI Roman - Poezye.

Lipsk 1866. F. A. Brockhaus. 8, s. VIII, [2], 225, opr. pł. wydawn. Biblioteka Pisarzy Polskich. Tom XXXVI.
Stan dobry. Niew. otarcia oprawy, pieczęcie własn. Oprawa z tłocz. i złoc. na licu i grzbiecie.

60,00 PLN

   1387  Rasa aryjska a semicka.  ZOLLSCHAN Ignaz

Rasa aryjska a semicka.

Autoryzowane oprac. z niemieckiego Mateusza Przemyskiego [pseud.]. Warszawa 1934. Wydawnictwo Nowoczesne. Druk. B-ci Wójcikiewicz. 8, s. XIV, [1], 253, [2], opr. ppł. z epoki.
Otarcia opr., szczeg. grzbietu, zażółc. pierwszych i ostatnich kart. Autor oprac. właśc. Mieses Mateusz - znany judaista, historyk oraz publicysta.
W treści m.in.: Antropologiczne podstawy zagadnienia rasowego; Historyczne i fizjologiczne podstawy zagadnienia rasowego.

80,00 PLN

   1388  ZWIĄZEK Strzelecki.

ZWIĄZEK Strzelecki.

 Geneza, organizacja, działalność i tradycje. Warszawa 1934. Wydawnictwo Centralnego Instytutu Wydawniczego Z. S. Oddział Propagandy Komendy Głównej Związku Strzeleckiego. 8, s. 61, [1], liczne ilustr. w tekście, okł. brosz. oryg.
Niewielkie zabrudzenia okł. Stan dobry.

30,00 PLN

   1389  Aryman mści się. Godzina.  ŻEROMSKI Stefan

Aryman mści się. Godzina.

(Wyd. 1). Warszawa - Kraków 1904. Nakł. Gebethnera i Wolffa. Druk W. L. Anczyca i Sp. 8, s. 84, [1], liczne zdobniki w tekście, inicjały, opr. ppł. z epoki.
Naddarcie grzbietu oprawy, otarcia oprawy, niew. zabrązow. wyklejki i kart. Druk i zdobniki w kolorze zielonym. Stan dobry. Oferowany utwór ma charakter legendy, w której Autor porusza problem tragizmu losu  ludzkiego rozdartego w walce dobra ze złem.

80,00 PLN

   1390  Xiegi niektóre z żydowskich pism Starego Zakonu wybrane.  (ŻUŁAWSKI Jerzy)

Xiegi niektóre z żydowskich pism Starego Zakonu wybrane.

Przekładnia (...), Rysunki Wilhelma Wachtla. Lwów 1904. Nakł. Księgarni H. Altenberga. 8, s. 149, [1], ilustr. w tekście oraz 4 na osobn. tabl., winiety, okł. brosz. oryg. przednia zach. opr. pł. wtórna.
Niew. zabrudz. i otarcia opr. Liczne pieczęcie księgarskie, niew. zabrudzenia kart. Zawiera: Widzenia Jecheskielowe; Z Ksiąg Ijoba Cierpliwego; Z kaznodziejskiej księgi Salomona; Pieśń nad pieśniami.

120,00 PLN