|  Zawartość koszyka  |  Zamówienie
 
szukany produkt
Wyszukiwanie zaawansowane

3182311
wywołań
 
Dostawa i płatność
Regulamin

Grafika, sztychy, ryciny - bogate zbiory Antykwariatu Wójtowicz

Antykwariat Wójtowicz od końca lat 50 gromadzi najrzadsze egzemplarze ksiąg, starodruków, książek nowoczesnych, rękopisów oraz widoków miast, map i grafik. W ich zbiorach nie brakuje również grafiki, sztych oraz rycin.

Antykwariat Wójtowicz antykwariat z historią, którego właścicielami są Maria i Piotr Wójtowicz. Antykwariat mieści się przy ul. Szpitalnej 19 w Krakowie.

Przez długie lata odwiedzić Państwa Wójtowicz można było w kilku miejscach. Po raz pierwszy lokal pod obecną nazwą Antykwariat Wójtowicz został otwarty w samym sercu Krakowa - na ulicy Floriańskiej. Do 2013 roku miejsce księgozbiorów znajdowało się przy ulicy św. Marka. W 2013 roku miało miejsce oficjalne otwarcie nowej lokalizacji przy ulicy Szpitalnej 19 w Krakowie.

grafika sztychygrafika sztychy ryciny

Grafika - unikalne sztychy i ryciny

Grafika jest jednym z działów sztuk plastycznych. Do tego działu zaliczane są techniki umożliwiające powielanie rysunku na papierze z wcześniej przygotowanej formy. W grafice artystycznej (warsztatowej) artysta tworzy najpierw projekt pracy, następnie sporządza matrycę służącą do wykonania odbitek — rycin, które mają wartość oryginalnych dzieł sztuki. Liczba wykonanych odbitek zależy od artysty i od techniki. Do najczęściej spotykanych technik należą: miedzioryty, akwaforty, staloryty, litografie, chromolitografie, mezzotinty, akwatinty, heliograwiury, rotograwiury, sitodruki i wiele innnych.

Słynne grafiki stychy i ryciny w naszym Antykwariacie

Katalog grafik i rycin jest dostępny na stronie internetowej Antykwariatu Wójtowicz. Obok zdjęć i opisów znajduje się ich cena. Jedną z wielu aktualnych na stronie rycin jest druk artystyczny “Polish Exiles” z 1941 roku, który zachował się w bardzo dobrym stanie.

grafika sztychy

Rycina przedstawia polskich zesłańców. A dokładnie kobietę i mężczyznę z tobołkiem na plecach. Kobieta w ręku trzyma poduszkę i obraz Matki Boskiej. 
Oferowana grafika jest autorstwa Artura Szyka, znakomitego i sławnego malarza i ilustratora. 
Całą rycinę oraz wiele innych grafik można zobaczyć na stronie internetowej antykwariatu.