|  Zawartość koszyka  |  Zamówienie
 
szukany produkt
Wyszukiwanie zaawansowane
Dostawa i płatność
Regulamin
Antykwariat Wójtowicz s.c.
jest beneficjentem programu
własnego Instytutu Książki
"Certyfikat dla małych księgarni"

4185639
wywołań

Oryginalny rękopis ostatniego świętego cesarza rzymskiego wśród kolekcjonerskich zbiorów Antykwariatu Wójtowicz.

Antykwariat Państwa Wójtowiczów posiada niezwykle bogatą kolekcję rękopisów i manuskryptów nawet z XV, XVI czy XVII wieku. Wśród oferowanych rękopisów można znaleźć listy między innymi Tadeusza Kościuszki, cesarza Franciszka II Habsburga, królowej Marii Leszczyńskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, czy Zdzisława Beksińskiego

Antykwariat Wójtowicz to antykwariat z historią, która sięga lat 50-tych ubiegłego wieku. Właścicielami antykwariatu obecnie są Państwo Maria i Piotr Wójtowicz. 

rękopisyrękopisy i manuskrypty

Asortyment naszego Antykwariatu - unikalne rękopisy i manuskrypty

Antykwariat Państwa Wójtowicz jest pełen zabytkowych i unikatowych egzemplarzy ksiąg, z różnych dziedzin życia. Zaczynając od historii, przez medycynę, prawo, astronomię, pamiętniki, dzienniki, listy i wiele innych sfer aż po poezję, sztukę i literaturę piękną, jest możliwość wyszukania interesującej nas dziedziny. Między innymi na półkach antykwariatu można znaleźć prawdziwe perełki dla kolekcjonerów starych rękopisów oraz manuskryptów. Zachowane w bardzo dobrym stanie są również królewskie rękopisy, dostępne również na stronie internetowej - do dyspozycji internautów. 

Najcenniejszym i jednocześnie najdroższym manuskryptem dostępnym w zbiorach antykwariatu jest 1-kartkowy list z 1814 roku w języku francuskim w całości napisany i podpisany przez Tadeusza Kościuszkę. Rękopis wraz z portretem Kościuszki został zamieszczony w ramce za szkłem. Ten niezwykle rzadki manuskrypt zawiera między innymi  informacje o sytuacji politycznej w Polsce oraz wskazówki dotyczące podróży do Polski kierowane do adresata listu.

manuskrypty

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym katalogiem  rękopisów i manuskryptów dostępnym na stronie internetowej oraz  najbliższymi terminami najnowszych aukcji antykwarycznych Antykwariatu Wójtowicz https://www.antykwariat.wojtowicz.krakow.pl/