|  Zawartość koszyka  |  Zamówienie
 
szukany produkt
Wyszukiwanie zaawansowane

3179400
wywołań
 
Dostawa i płatność
Regulamin

Antykwariat Wójtowicz - miejsce z duszą i aukcyjnymi cymeliami

Antykwariat Wójtowicz to antykwariat z historią, którego właścicielami są Maria i Piotr Wójtowicz. Antykwariat mieści się przy ul. Szpitalnej 19 w Krakowie.

Przez długie lata odwiedzić Państwa Wójtowicz można było w kilku miejscach. Po raz pierwszy lokal pod obecną nazwą Antykwariat Wójtowicz został otwarty w samym sercu Krakowa - na ulicy Floriańskiej. Do 2013 roku miejsce księgozbiorów znajdowało się przy ulicy św. Marka. W 2013 roku miało miejsce oficjalne otwarcie nowej lokalizacji przy ulicy Szpitalnej 19 w Krakowie. 

aukcja antykwarycznaaukcje antykwaryczne antykwariat

Rodzinna tradycja - literatura i aukcje antykwaryczne

Antykwariat Wójtowicz to firma rodzinna, prowadzona w Krakowie od pokoleń. Wiedza i doświadczenie w zakresie opisu, wyceny i sprzedaży starodruków, książek i innych dostępnych form pism w ich antykwariacie jest bardzo obszerna, a  umiejętności zdobywane są przez lata. 

Aukcje antykwaryczne, podczas których można zdobyć prawdziwe historyczne unikaty organizowane są regularnie u Państwa Wójtowicz. To nie lada wyzwanie dla miłośników i kolekcjonerów antycznych cymeliów. 

Na czym polegają aukcje antykwaryczne?

aukcje antykwaryczne

Aukcje antykwaryczne mają formę licytacji. Prezentowane obiekty często są jedynym egzemplarzem dostępnym w danym antykwariacie. Ceny wywoławcze zależą od wartości księgozbioru, dlatego tak ważne jest by wyceną zajmowała się osoba posiadająca wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Takimi osobami niewątpliwie są właściciele Antykwariatu Wójtowicz. W wyniku licytacji ceny niejednokrotnie dochodzą do kilku, kilkunastu bądź nawet kilkuset tysięcy złotych. W 2000 roku na aukcji Antykwariatu Wójtowicz został wylicytowany za 103,000 zł egzemplarz najdroższej dotąd sprzedanej książki w Polsce.

Zachęcamy do zapoznania się z najbliższymi terminami najnowszych aukcji antykwarycznych oraz do przejrzenia pełnej oferty zbiorów na stronie internetowej Antykwariatu Wójtowicz.