|  Zawartość koszyka  |  Zamówienie
 
szukany produkt
Wyszukiwanie zaawansowane

3182301
wywołań
 
Dostawa i płatność
Regulamin

Stare mapy to jedna z wielu pozycji wśród zbiorów Antykwariatu Wójtowicz

Antykwariat Wójtowicz to antykwariat z historią, która sięga lat 50-tych ubiegłego wieku. Właścicielami antykwariatu obecnie są Państwo Maria i Piotr Wójtowicz. Antykwariat mieści się przy ulicy Szpitalnej 19 w Krakowie. 

Państwo Maria i Piotr Wójtowicz to antykwariusze, którzy z pasji do literatury stworzyli idealne miejsce do przechowywania księgozbiorów. Są znawcami starodruków, rękopisów oraz innych pereł dostępnych u nich w antykwariacie. 

Wśród półek pełnych znakomitych tomów, nie brakuje tzw. białych kruków. To unikalne pozycje dla kolekcjonerów, które cieszą się niezwykłym zainteresowaniem. Jak sama nazwa wskazuje, książki oznaczone mianem biały kruk są bardzo rzadkie, często z niepowtarzalną historią. Są prawdziwym wyzwaniem dla kolekcjonerów i pasjonatów, którzy chcą powiększyć swoją bibliotekę o unikatowe pozycję. 

stare mapy

Najciekawsze stare mapy świata

Antykwariat Państwa Wójtowicz jest pełen zabytkowych i unikatowych egzemplarzy ksiąg, z różnych dziedzin życia. Zaczynając od historii, przez medycynę, prawo, astronomię, pamiętniki, dzienniki, listy i wiele innych sfer aż po poezję, sztukę i literaturę piękną, jest możliwość wyszukania interesującej nas dziedziny. Ważnym elementem jest fakt, że nie są to tylko opisy dotyczące starodruków czy książek nowoczesnych. Wśród nich można znaleźć oryginalne grafiki oraz stare mapy. Większość z tych wiekowych map jest dobrze zachowana. Te zaś, które zostały potraktowane przez czas i historię znacznie mniej łaskawie zostały odnowione, by znów mogły służyć. 

Stare mapy przedstawiają obszar Polski i obce kraje. Jednym z większych zbiorów jakie oferuje Antykwariat Wójtowicz jest atlas świata, zawierający 51 map w miedziorycie, a jego wydanie zostało oszacowane na ok.  1773 - 1776 rok. Opis atlasu jest umieszczony wraz z zdjęciami na stronie antykwariatu. Według opisu atlas ten stanowi uzupełnienie kartograficzne do tekstu Andreasa Cellariusa- holendersko-niemieckiego kartografa i geografa. 

stare mapy antykwariat

unikatowe stare mapy świata

Zachęcamy do zapoznania się z najbliższymi terminami najnowszych aukcji antykwarycznych oraz do przejrzenia pełnej oferty starych map na stronie internetowej Antykwariatu Wójtowicz.