|  Zawartość koszyka  |  Zamówienie
 
szukany produkt
Wyszukiwanie zaawansowane

3182333
wywołań
 
Dostawa i płatność
Regulamin

Ponad 1000 pozycji wśród zbiorów Antykwariatu Wójtowicz zajmują starodruki.

Starodruk lub stary druk to książki powstałe w okresie od wynalezienia druku do końca XVIII w. Najstarsze starodruki określane są mianem inkunabułów. Wszystkie składniki starodruku są wytwarzane ręcznie: papier, typografia, ewentualne ilustracje lub oprawa. Twórca "Bibliografii Polskiej", Karol Estreicher do starodruków zalicza publikacje wydane w latach 1501–1800. 

Antykwariat Wójtowicz to kilkunastoletni antykwariat z historią, która sięga lat 50-tych ubiegłego wieku. Właścicielami antykwariatu obecnie są Maria i Piotr Wójtowicz. Antykwariat mieści się przy ul. Szpitalnej 19 w Krakowie.

Bogaty asortyment - unikatowe egzemplarze starodruków

Antykwariat Państwa Wójtowicz jest pełen zabytkowych i unikatowych egzemplarzy ksiąg, z różnych dziedzin życia. Zaczynając od historii, przez medycynę, prawo, astronomię, pamiętniki, dzienniki, listy i wiele innych sfer aż po poezję, sztukę i literaturę piękną, jest możliwość wyszukania interesującej nas dziedziny. W chwili obecnej jednym z najstarszych starodruków księgozbioru w krakowskim antykwariacie jest wyceniony na 4,000 zł postinkunabuł “ Secreta sacerdotum” autorstwa Henricusa de Langenstein (de Hassia) z 1503 roku. Zawiera treści o tematyce religijnej, stan starudruku określony jest jako bardzo dobry. 

starodrukistarodruki Secreta sacerdotum

Polonica inaczej polskie starodruki

Wśród bibliotecznych skarbów, można znaleźć również polskie stare druki, tak zwane Polonica. Przykładem tego jest wydany w holenderskiej drukarni w 1681 roku wyjątkowo rzadki “Theatrum cometicum”. Autorem tego niezwykle bogato ilustrowanego dzieła jest Stanisław Lubieniecki, polski pisarz, arianin, historyk i astronom. Druga edycja „Teatru Komet”, dostępna w antykwariacie Wójtowicz, to największe siedemnastowieczny starodruk dzieło o kometach, które jeszcze obecnie jest wykorzystywane jako źródło cennych informacji naukowych, za które autor został uhonorowany kraterem na Księżycu. „Teatr Komet" to uporządkowany chronologicznie i bogato ilustrowany rejestr 415 komet, wszystkich jakie widziano na niebie od biblijnego potopu do 1665 roku. Cena starodruku wynosi 72.000 zł.

staredruki Theatrum cometicum, duabus partibus constans. starodruki w antykwariacie

Ten bardzo rzadki starodruk jest dostępny i możliwy do zakupienia w krakowskim Antykwariacie Wójtowicz, przy ulicy Szpitalnej 19 lub na stronie internetowej, gdzie dostępny jest cały opis oraz zdjęcia dostępnych dzieł.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych starodruków na stronie internetowej oraz najbliższymi terminami najnowszych aukcji antykwarycznych Antykwariatu Wójtowicz