osCommerce

pusty
 |  Zawartość koszyka  |  Zamówienie   
w ofercie pozycji: 8217
 
szukany produkt
Wyszukiwanie zaawansowane

874003
wywołań
Zobacz co oferujemy ...  
Dla kategorii  
 Wybierz dział:

KSIĄŻKI XIX I XXI WIECZNE    ( 6671 )
BIBLIOTEKA NARODOWA    ( 24 )
BIOGRAFIE MUZYCZNE    ( 10 )
REPRINTY    ( 110 )
LITERATURA EMIGRACYJNA    ( 376 )
TANIA KSIĄŻKA    ( 49 )
STARE DRUKI    ( 4 )
AFISZE - PLAKATY    ( 4 )
RĘKOPISY - AUTOGRAFY    ( 8 )
GRAFIKA DO KOŃCA XIX W.    ( 21 )
GRAFIKA XX - XXI W.    ( 13 )
ATLASY    ( 1 )
MAPY    ( 29 )
WIDOKI I PLANY MIAST    ( 25 )
VARIA    ( 31 )
CZASOPISMA    ( 249 )
STARE DRUKI - XVI WIEK    ( 153 )
STARE DRUKI - XVII WIEK    ( 215 )
STARE DRUKI - XVIII WIEK    ( 191 )
DYSERTACJE    ( 33 )
KSIĄŻKI XIX I XXI WIECZNE
Wyświetlanie od 1 do 50 (z 6671 pozycji) Stron:  1  2  3  4  5 ...  [Następna >>] 
   Zdjęcie 
    Opis Sortuj według:  
   
    ABRAHAMS Peter 

Encyklopedia zdrowia małego dziecka. 

Warszawa 2007. Świat Książki. 4, s. 256, liczne kolor. ilustr. w tekście, opr. twarda karton.

38,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

ACTA Tomiciana. 

Tomus septimus decimus epistolarum, legationum, responsorum, actionum et rerum gestarum. Serenissimi principis sigismundi primi regis Poloniae, magni ducis Lithuaniae. Per Stanislaum Górski canonicum Cracoviensem et plocensem collectarum. A.D. MDXXXV. Collegit Vladislaus Pociecha. Suppleverunt et ediderunt Venceslaus Urban et Andreas Wyczański. Wratislaus-Cracoviae-Posnaniae 1966. Ossolineum. 8, s. IX, 2 nlb., 903, 3 nlb., okł. brosz. oryg. Academia Scientiarum Polona. Bibliotheca Kornicensis. Tekst w języku łacińskim, polskim i niemieckim

70,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

ACTA Tomiciana. 

Tomus quintus decimus epistolarum, legationum, responsorum, actionum et rerum gestarum. Serenissimi principis sigismundi primi regis Poloniae, magni ducis Lithuaniae. Per Stanislaum Górski canonicum Cracoviensem et plocensem collectarum. A.D. MDXXXIII. Edit Vladislaus Pociecha. Wratislaus-Cracoviae 1967. Ossolineum. 8, s. XII, 1012, okł. brosz. oryg. Academia Scientiarum Polona. Bibliotheca Kornicensis. Tekst w języku łacińskim, polskim i niemieckim. Egz. nie rozcięty.

85,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

ACTES du colloque sur l'esclavage. Nieborów 2-6. XII. 1975. 

Edites par I. Bieżuńska-Małowist et J. Kolendo. Warszawa 1979. Wyd. UW. 8, s. 257, okł. brosz. oryg. Prace Instyt. Hist. UW.

16,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ADAMCZEWSKI Stanisław 

Serce nienasycone. Książka o Żeromskim. 

Poznań b. r. (ca. 1930).  Wydawnictwo Polskie (R. Wegner). 8, s. [2], 437, 8 tabl. z ilustracjami, okł. oryg. brosz., opr. pł. z epoki.
Ślady zawilg. Stan dobry.

45,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ADAMCZEWSKI Stanisław 

Sympozjon. Wybór prozaików polskich wieku dziewiętnastego i dwudziestego. 

Lwów - Warszawa 1928. Książnica - Atlas. 8, s. 406, 3 skład. ilustr., opr. ppł. Na k. tyt. podpis i pieczęć własn. (Zamieszczono prace 35 polskich pisarzy).

48,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ADAMCZEWSKI Stanisław 

Sympozjon. Wybór prozaików polskich wieku dziewiętnastego i dwudziestego. 

Do użytku klas siódmej i ósmej szkół średnich sporządził... Lwów - Warszawa 1926. Książnica - Atlas. 8, s. 420, skład. ilustr., opr. ppł. K. tyt. podklejana. Niew. ślady zawilg. (Zamieszczono prace 35 polskich pisarzy).

22,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ADAMCZYK Bogumił M. 

Pan Jezus. 

Poemat o ukrytym życiu Jezusa Chrystusa. Ku pocieszeniu rozproszonym Dzieciom Bożym - Autor. Kraków 1991. Nakł. Arcybractwa Miłosierdzia. 8, s. 303, 16 tabl. z ilustr. kolor., okł. brosz. oryg.

19,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ADAMCZYK Stanisław 

Kosmologia. 

Lublin 1963. Tow. Naukowe. KUL. 8, s. 231, opr. skp. współcz. Filozofia przyrody, część pierwsza. Stan b. dobry.

22,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ADAMOWICZ - Pośpiech Agnieszka 

Lord Jim Conrada. Interpretacje. 

Kraków 2007. Wyd. Universitas. 8, s. 221, okł. brosz. oryg. 

27,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ADAMOWICZ Czesław 

Morze sprzyja odważnym. 

Gdańsk 1974. Wyd. Morskie. 8, s. 327, okł. brosz. oryg. Opowieści Morskie.

13,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ADAMSKI Władysław 

Grupy interesów w społeczności wiejskiej. 

Wrocław - Warszawa - Kraków 1967. Ossol. PAN. 8, s. 206, okł. oryg. brosz. Instytut Filozofii i Socjologii PAN. Zakład Socjologii Wsi. Nakł. 640 egz.

19,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

ADDITAMENTA ad Breviarium romanum seu officia in archidioecesi Leopoliensi recitanda. 

Ex indulato Apostolico nec non auctoritate ...  Domini Francisci de Paula Pistek archiepisc. Leopol. Leopoli (Lwów) 1839. Typis Petri Piller.  8, s. 367, opr. psk. z epoki.
Ślady zawilg. Stan dobry.  Franciszek de Paula Pisztek (1786 - 1846), czeski duchowny katolicki, biskup tarnowski, arcybiskup lwowski, prymas Galicji i Lodomerii.

125,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ADŻUBEJ Aleksiej 

Tamte dziesięć lat. 

Przeł. E. Biedka. Warszawa 1989. Wyd. Alfa. 8, s. 333, ilustr. na tabl., okł. brosz. (Książka o Nikicie S. Chruszczowie).

13,00 PLN


Kup teraz! 
 
    AJNENKIEL Andrzej 

Historia sejmu polskiego. 

Tom 2, część 1 : W dobie rozbiorów; część 2: II Rzeczpospolita. Warszawa 1989. PWN. 8, s. 367; 418, ilustr. na tab., opr. pł. z obwol.

37,00 PLN


Kup teraz! 
 
    AJSCHYLOS 

Dzieje Orestesa. 

Przekł. Jana Kasprowicza. Lwów 1908. Nakł. Tow. Wyd. 8, s. II, 194, opr. ppł. z epoki. Na karcie tyt. i ostatniej pieczęć własn. Stan dobry.

 

43,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

AKCJA N. Wspomnienia 1941-1944. 

Przedm. opatrzył S. Okęcki. Pod red. H. Auderskiej i Z. Ziółka. Dobór i oprac. materiału graf. S. Miedzy-Tomaszewskiego. Warszawa 1972. Czytelnik. 8, s. 764, ilustr. w tekście, opr. pł. obwol.

32,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

AKTY Powstania Kościuszki. 

Wydali Sz. Askenazy i Włodz. Dzwonkowski. T. I. Protokóły i Dzienniki Rady Zastępczej Tymczasowej i Rady Najwyższej Narodowej. Cz. 1.Kraków 1918. Gebethner i Wolff. 8, s. LXXVII, 471, opr. brosz, brak przedniej okładki, blok książki luźny.

64,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

AKTY Powstania Kościuszki. 

Wydali Szymon Askenazy i Włodz. Dzwonkowski. T. II. Protokóły i Dzienniki Rady Zastępczej Tymczasowej i Rady Najwyższej Narodowej. Część II. Kraków 1918. Nakł. Akademii Umiejętności. 4, s. 484, okł. brosz., tylna okł. nie oryg., grzbiet ks. podklejony płótnem, egz. nie rozcięty.

58,00 PLN


Kup teraz! 
 
    AL-HAMADANI 

Opowieści łotrzykowskie. 

Z arabskiego przetłumaczył, opatrzył wstępem i przypisami Janusz Danecki. Wiersze tłumaczyła Aleksandra Witkowska. Wrocław 1983. Ossolineum. 16, s. 222, ilustr., opr. ppł.

19,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ALBARET Celeste 

Pan Proust. 

Wspomnienia spisał Georges Belmont. Przeł. Ewa Szczepańska-Węgrzecka. Warszawa 1976. Czytelnik. 8, s. 478, [1], ilustr. na tabl., opr. pł. obwol.

26,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ALBEROWA Zofia 

O sztuce Japonii. 

Warszawa 1987. WP. 8 podł., s. 200, [2], ilustr., opr. pł., obwol.

26,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ALBEROWA Zofia 

Sztuka japońska w zbiorach polskich. 

Warszawa 1987. WAiF. 4, s. 43 (tekst), 149 ilustr. kolor na tablicach, opr. pł. obwol. Skarby sztuki w Polsce.

22,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ALBRECHT Karl I. 

Der Verratene Sozialismus. 

Zehn Jahre Als Hoher Staatsbeamter in der Sowjetunion. Mit 110 Abbildungen. Berlin-Leipzig 1943. Volksausgabe. 8, s. 680, ilustr., okł. brosz., ubytek fragm. okł. na grzbiecie książki.

43,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ALBRIGHT Wiliam Foxwell. 

Od epoki kamiennej do chrześcijaństwa. 

Przeł. E. Zwolski. Warszawa 1967. PAX. 8, s. 344, ubytek w k. przedtyt., opr. pł. przybrudzona.

25,00 PLN


Kup teraz! 
 
  ALBUM Krakowa.   

ALBUM Krakowa. 

16 artystycznych plansz rotograwiurowych. Młodzieży w darze: Henryka Francka Synowie S. A. (Kraków) b. r. (ca. 1930).  8 podł., karta tyt., 16 rotograwiur, okł. oryg. brosz.
Stan dobry. Na okładce: "Poznaj piękno Twego kraju!".

43,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

ALBUM sztuki Polskiej i obcej. 

Warszawa 1908. Nakł. Tow. Akc. S. Orgelbranda Synów. 4, s. [20], 6 kolorowych reprodukcji obrazów na tabl., okł. brosz. Zeszyt V i VI.

32,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ALEKSANDROWICZ Adolf 

Rozbiór chemiczny dwóch źródeł wody siarczanej krzeszowickiej. 

Kraków 1871. Druk. UJ. 8, s. 51, okł. brosz. oryg.

11,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ALEKSANDROWICZ Julian 

Kartki z dziennika doktora Twardego. 

 Kraków- Wrocław 1983. WL. 8, s. 198, okł. brosz. z obwol.

13,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ALEX Ben 

Soren Kierkegaard- życie prawdziwe. 

Życie i dzieło chrześcijańskiego filozofa. Warszawa 1998. Oficyna Wyd. "Vocatio". 8, s. 120, liczne kolor. zdjęcia w tekście, opr. twarda karton.

24,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

ALFABET Krawczuka mitologiczny. 

Kraków 1991. Oficyna Cracovia. 8, s. 149, okł. brosz. oryg.

11,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ALI Shah Ikbal 

Kemal, twórca nowej Turcji. 

Z angielskiego przełożył J. S.  Warszawa b. r. (ca. 1934).  Instytut Wydawn. "Bibljoteka Polska". 8, s. 267, opr. pł. współcz.
Pieczęć, przetarcia na karcie tyt., podkreślenia w tekście. Stan dobry.

45,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ALICHNOWICZ Karol 

"Miejsce dla kpiarza". 

Satyra w latach 1948-1955. Kraków 2006. Universitas. 8, s. 160, ilustr. na tabl., okł. brosz. oryg.

26,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ALKIFRON 

Listy heter. 

Wrocław 1988. Ossolineum. 8, s. 77, ilustr. w tekście, okł. brosz.

11,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ALLAM Magdi 

Kamikadze made in Europe. Czy zachodowi uda się pokonać islamskich terrorystów ? 

Przeł. O. Płaszczewska. Kraków 2008. Universitas. 8, s. 109, okł. brosz. oryg.

22,00 PLN


Kup teraz! 
 
  Memoires tires des papiers d'un homme d'etat.  (ALLONVILLE, A. F. d', A. de Beauchamp, A. Schubart) 

Memoires tires des papiers d'un homme d'etat. 

Sur les causes secretes qui ont determine la politique des cabinets dans les guerres de la revolution. T. 1 - 4. Paris 1831. Chez L. G. Michaud. 8, (s. ca. 500 każdy),  1 mapa skład. w litogr., opr. sk. z epoki.
Ślady niew. zawilg., otarcia oprawy. Stan dobry. Zdobienia, złocenia i szyldzik na grzbiecie oprawy. Pamiętniki opisujące przebieg Rewolucji Francuskiej.

633,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

ALMANACH 12 punkt gdańskich środowisk twórczych. 

Gdańsk paźdz.-grudzień 1980. Wyd. Morskie. 8, s. 302, ilustr. na tabl., opr. skpodobna.

22,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

ALMANACH sceny polskiej 1973/74. 

Pod red. K. A. Wysińskiego. Warszawa 1975. WAiF. 8, s. 285, ilustr. na osobnych tabl., okł. karton. oryg. PAN. Instytut Sztuki.

22,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ALTMAN John 

Gry szpiegów. 

Przekł. W. Szypuła. Warszawa 2000. Amber. 8, s. 173, okł. brosz. oryg.

16,00 PLN


Kup teraz! 
 
    AŁPATOW Michał W. 

GALERIA Drezdeńska. 

Dawni mistrzowie. Warszawa 1979. Arkady. VEB Verlag der Kunst Dresden. 4, s. 422, w tym 251 tabl. z reprod. także kolor., opr. pł., obwol., etuii. Stan b. dobry.

43,00 PLN


Kup teraz! 
 
    AŁPATOW Michał. W. 

Historia sztuki. 

T. III. Renesans i Barok. Warszawa 1977. Arkady. 8, s. 257, ilustr. na osobnych tabl. w tym kolor., opr. pł., obwol.

17,00 PLN


Kup teraz! 
 
    AŁPATOW Michał. W. 

Historia sztuki. 

T. IV. Sztuka XVIII i XIX wieku. Warszawa 1978. Arkady. 8, s. 173, ilustr. na osobnych tabl. w tym kolor., opr. pł., obwol.

15,00 PLN


Kup teraz! 
 
    AMBROZIEWICZ Jerzy 

Znam was wszystkich. 

Warszawa 1993. Polska Oficyna Wyd. "BGW". 8, s. 227, ilustr. na tabl., okł. brosz. Stan b. dobry. "Książka ta jest zbiorem dramatycznych i farsowych sytuacji".

19,00 PLN


Kup teraz! 
 
    AMEISENOWA Zofja 

Minjatury włoskie Bibljoteki Jagiellońskiej. Trecento. 

Kraków 1929. Nakł. Druk. W. L. Anczyca i Sp. 4, s. 59, 24 ilustr. na osobn. tabl., okł. oryg. brosz.
Grzbiet okładki wzmocniony przez podklejenie. Stan dobry. Nakł. 520 egzempl., ten nr 310. Druk poświęconyczwartemu Zjazdowi Bibljofilów Polskich w Poznaniu.

48,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

AMTLICHES Handbuch fur die Preussischen Standesbeamten und ihre Aufsichtsbehoerden. 

Hrsg. Preussischen Ministerium des Innern. Berlin 1925. 8, s. 149, opr. ppł.

12,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

ANALECTA Indoeuropaea Cracoviensia. Ioannis Safarewicz. Memoriae Dicata. 

Edenda Curavit Wojciech Smoczyński. Kraków 1995. Wyd. Universitas. 8, s. 583, okł. brosz. oryg. Universitas Iagellonica. Facultas Philologica. Tekst w językach: angielskim, niemieckim, francuskim.

32,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

ANALECTA Ordinis Carmelitarum. 

Volumen VI i VII. Romae 1927. Apud Curiam Generalitiam. 8, s. 492, 413, opr. ppł. Współoprawne. Kartki 1 - 88 w vol. VI przycięte dołem o 5 mm.

48,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ANDERSON J., Williams A., Head V. 

Rzezie, masakry i zbrodnie wojenne od starożytności do współczesności. 

Przełożył z angielskiego Leopold Hess. Warszawa 2009. Bellona. 8, s. 333, okł. oryg. brosz.

30,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ANDERSON Marian 

Panie mój, co za poranek. 

Autobiografia. Przeł. O. Łada. Warszawa 1956. PAX. 8, s. 299, ilustr. na tabl., okł. brosz. oryg.

11,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ANDRAŁOJĆ Małgorzata, Andrałojć Mirosław, Tuszyński Mariusz 

Wczesnośredniowieczny skarb z Kąpieli, gr. Czerniejewo, woj. wielkopolskie. 

Poznań 2005. PTPN. 8, s. 223, ilustr., okł. brosz. oryg. Wydz. Hist. i Nauk Społ. Prace Komisji Arch. T. 23. Muzeum Archeologiczne w Poznaniu.

37,00 PLN


Kup teraz! 
 
   
Wyświetlanie od 1 do 50 (z 6671 pozycji) Stron:  1  2  3  4  5 ...  [Następna >>]