osCommerce

pusty
 |  Zawartość koszyka  |  Zamówienie   
w ofercie pozycji: 355
 
szukany produkt
Wyszukiwanie zaawansowane

615287
wywołań
Zobacz co oferujemy ...
 Wybierz dział:

KSIĄŻKI XIX I XXI WIECZNE    ( 262 )
BIOGRAFIE MUZYCZNE    ( 21 )
LITERATURA EMIGRACYJNA    ( 13 )
STARE DRUKI    ( 6 )
DRUKI ULOTNE    ( 8 )
RĘKOPISY - AUTOGRAFY    ( 3 )
GRAFIKA DO KOŃCA XIX W.    ( 19 )
MAPY    ( 9 )
VARIA    ( 5 )
CZASOPISMA    ( 9 )
KSIĄŻKI XIX I XXI WIECZNE
Wyświetlanie od 1 do 50 (z 262 pozycji) Stron:  1  2  3  4  5 ...  [Następna >>] 
   Zdjęcie 
    Opis  
   
    ADAMCZEWSKI Stanisław 

Serce nienasycone. Książka o Żeromskim. 

Poznań b. r. (ca. 1930).  Wydawnictwo Polskie (R. Wegner). 8, s. [2], 437, 8 tabl. z ilustracjami, okł. oryg. brosz., opr. pł. z epoki.
Ślady zawilg. Stan dobry.

63,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

ADDITAMENTA ad Breviarium romanum seu officia in archidioecesi Leopoliensi recitanda. 

Ex indulato Apostolico nec non auctoritate ...  Domini Francisci de Paula Pistek archiepisc. Leopol. Leopoli (Lwów) 1839. Typis Petri Piller.  8, s. 367, opr. psk. z epoki.
Ślady zawilg. Stan dobry.  Franciszek de Paula Pisztek (1786 - 1846), czeski duchowny katolicki, biskup tarnowski, arcybiskup lwowski, prymas Galicji i Lodomerii.

125,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ALI Shah Ikbal 

Kemal, twórca nowej Turcji. 

Z angielskiego przełożył J. S.  Warszawa b. r. (ca. 1934).  Instytut Wydawn. "Bibljoteka Polska". 8, s. 267, opr. pł. współcz.
Pieczęć, przetarcia na karcie tyt., podkreślenia w tekście. Stan dobry.

64,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ARCT Bohdan 

Poczet wielkich lotników. 

Warszawa 1966. NK. 8, s. 193, ilustr. w tekście, opr. twarda, karton.

13,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

BAJKA polska wieku oświecenia w wyborze. 

Oprac. Z. Skwarczyński. Warszawa 1951. KiW. 8, s. 150, okł. brosz.

13,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BALEY Stefan 

Osobowość. 

 Lwów 1939. Nakł. "Lwowskiej Bibl. Pedagogicznej". 8, s. 36, okł. brosz. oryg.

11,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BARDACH Artur, Herbst Stanisław 

Kultura polska w źródłach i opracowaniach. 

Warszawa 1961. LSW. 8, s. 399, ilustr. w tekście, opr. pł. oryg.

20,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BARRON John 

KGB tajna działalność sowieckich agentów. 

Warszawa 1990. MŁ & AB. 8, s. 363, opr. pł, obwol.

24,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BARTNICKI Andrzej 

Leksykon historii świata 

Warszawa 1998. Graf-Punkt. 4, s. III, 530, opr. twarda, karton. Stan b. dobry.

32,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BASZKIEWICZ Jan 

Danton. 

Warszawa 1978. PIW. 8, s. 363, ilustracje na tabl. w tym kolor. opr. pł. obwol. Biografie Sławnych Ludzi.

15,00 PLN


Kup teraz! 
 
  Java, Siam, Canton. Voyage autor du monde.  BEAUVOIR Le Comte de 

Java, Siam, Canton. Voyage autor du monde. 

Ouvrage Enrichi de d'une grande carte speciale et de quatorze gravures - photographies par Deschamps. 9 Edition.  Paris 1874. H. Plon. 8, s. 451, 1 mapa skł. kolor. w litogr., 11 drzeworytów (w tym 3 skład.) na osobn. tabl. (w miejsce 13-tu), opr. psk. z epoki.
Ślady niew. zawilg. Stan dobry.  Opisy podróży po wymienionych wyżej terenach, z bogatym materiałem ilustracyjnym. (Ilustracja w internecie).

84,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

BIAŁOSZEWSKI przed Dziennikiem. 

Red. W. Browarny, A. Poprawa. Kraków 2010. Universitas. 8, s. 183, okł. brosz.

27,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

(BIBLIA). Die Heilige Schrift Alten und Neuen Testaments. 

Aus der Vulgata uebersetzt von Dr. J. Fr. Allioli. Pracht Ausgabe mit 230 Bildern von Gustav Dore. 6 Aufl. Bd. 2 (z 2 óch). Stuttgart, Leipzig, ... b. r. (ca. 1880). Deutsche Verlags-Anstalt. Folio, s. 835 - 1252; 356, (paginacja 2-szpaltowa), 108 drzeworytów na osobn. tabl., zdobniki każdej strony tekstu, opr. sk. z epoki.   Ślady zawilg. i zaplamień, kilka kart poluźnionych. Oprawa: czerwona skóra z tłoczeniami i złoceniami na licu i grzbiecie. Brzegi kart złocone.  Piękne ilustracje Gustawa Doré.

700,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BIEGAŃSKI Witold 

Bolonia 1945. 

Warszawa 1986. Wyd. Ministerstwa Obrony Narodowej. 8, s. 148, ilustracje, mapki w tekście, okł. brosz. obwol. Historyczne Bitwy.

11,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BIELAK Franciszek 

Z odległości lat. Wspomnienia i sylwetki. 

Wybór i oprac. K. Świerzowski. Warszawa 1979. Wyd. Literackie. 8, s. 379, ilustr. na tabl., okł. brosz. obwol.

24,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BIELEŃ Zdzisław 

Zwycięzca spod Żyrzyna. 

Gen. Michał Heydenreich-Kruk (1831-1886). Lublin 2006. UMCS. 8, s. 271, ilustr., opr. twarda, karton. Pieczęć własn. Stan b. dobry.

37,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BIEŃKOWSKA Barbara przy współpracy Elżbiety Maruszak. 

Książka na przestrzeni dziejów. 

Warszawa 2005. Centrum Edukacji Bibliotekarskiej, Informacyjnej i Dokumentacyjnej im. Heleny Radlińskiej. 8, s. 350, ilustr., także kolor., opr. twarda, karton. Stan b. dobry.

53,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

BITWA pod Racławicami dnia 4 kwietnia 1794. 

Malowali W. Kossak i J. Styka. Lwów 1894. Nakł. Ks. Jakubowskiego i Zadurowicza. 8 podłużna, s. 16 (tekst), 8 ilustr. na tabl., okł. brosz. oryg., wytarte zapiski na okładce.

43,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BLET Pierre 

Pius XII i druga wojna światowa w tajnych archiwach watykańskich. 

Przekład E. Król-Cebulska. Katowice 2000. Księgarnia św. Jacka. 8, s. 452, okł. brosz. Stan b. dobry.

27,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BOLEŚCIC-Kozłowski Stanisław Aleksander 

Józef Książę Poniatowski i ród jego. 

Studjum historyczne. Poznań 1923. Wielkopolska Księgarnia Nakładowa Karola Rzepeckiego. 8, s. 58, ilustracje na tablicach, okł. brosz. oryg. Niewielkie naddarcia okł., egz. nie przycięty. Wywód genealogiczny Księcia J. Poniatowskiego (także w oparciu o niedostępne dzisiaj źródła.)

40,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BORUCKI Bogdan 

Valmy 1792. 

Warszawa 1990. Wyd. Bellona. 8, s. 183, ilustr., mapki, okł. brosz., obwol. Historyczne Bitwy.

11,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BORUCKI Marek 

Mussolini. 

Warszawa (1996?) Wyd. Delta. 8, s. 222, ilustr. na tabl., w tym kolor., okł. brosz.

13,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BORZĘCKI Teofil 

Treść logiki popularnej, 

poprzedzona krótkim wykładem psychologii. Warszawa 1862. Nakł. Księgarni Celsa Lewickiego. 8, s. IV, 247, opr. pł.
Ślady zawilg. kart, szczególnie kilku pierwszych i ostatnich, nadpęknięcie grzbietu książki, otarcia opr.

37,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BOULTON W. H. 

Wieczność piramid i tragedia Pompei. 

Przeł. ... K. Michałowski. Warszawa 1962. WP. 8, s. 256, ilustr. w tekście, okł. brosz. obwol. Biblioteka Wiedzy Historycznej.

13,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BOYD Douglas 

Eleonora Akwitańska. Królowa Francji i Anglii. 

Przekład M. Nowak-Kreyer. Warszawa 2005. Wyd. Amber. 8, s. 340, ilustr. na tabl., opr. twarda, karton. Stan b. dobry.

38,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BRODECKI Bogusław 

Szypka i Plewna 1877. 

Warszawa 1986. Wyd. Ministerstwa Obrony Narodowej. 8, s. 228, ilustracje na tablicach, mapki w tekście, okł. brosz. obwol. Historyczne bitwy.

11,00 PLN


Kup teraz! 
 
    BRZĘKOWSKI Jan 

Lettres en souffrance. 

Orné par Sonia Delaunay. Paris 1972. Chambelland. 8, s. 47, [4], okł. oryg. brosz.
Brak litografii (tu reprodukcja kolor.).  Stan dobry. Egzempl. nie rozcięty. Nakład  30 egz., ten nr 13.

530,00 PLN


Kup teraz! 
 
    CHARYTONOW Edward 

Zarys historii architektury. 

Warszawa 1979. WSiP. 8, s. 214, [1], ilustr. w tekście i na tabl., okł. brosz. oryg.

19,00 PLN


Kup teraz! 
 
  Reise von Paris nach Jerusalem und von dort zurück durch einige Theile des nördlichen Afrika nach Frankreich.  CHATEAUBRIANDS Francois Rene 

Reise von Paris nach Jerusalem und von dort zurück durch einige Theile des nördlichen Afrika nach Frankreich. 

Wien 1825. Im Schraemblischen Buecherverlage. 8, s. 156, 2 mapy w miedziorycie, okł. oryg. brosz.
Pieczęcie i wpisy. Stan dobry. (Wyd. 1: 1811 r.) Opis podrózy z Paryża do Jerozolimy i z powrotem, francuskiego pisarza i polityka (1768 - 1848).  (Ilustracja w internecie).

84,00 PLN


Kup teraz! 
 
  Kobiety Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego.  CHMIELOWSKI Piotr 

Kobiety Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego. 

Zarys literacki. Wydanie czwarte, poprawione i powiększone z illustracyami. Kraków 1895. L. Zwoliński i Sp. Druk W. L. Anczyca i Sp. 4, s. [1], III, 275, IV, 10 tabl. z ilustr., opr. psk. z epoki.
Na karcie przedtyt. pieczęć własn., nieznaczne ślady zawilg., blok książki nieco poluźniony; otarcia oprawy. Stan dobry. (Ilustracja w internecie).

260,00 PLN


Kup teraz! 
 
  Histoire populaire de la Pologne.  CHODŹKO Léonard 

Histoire populaire de la Pologne. 

Carte de la Pologne par Dufour. Quatorzieme edition. Complete Jusqu'a nos jours. Paris 1864. G. Barba. 8, s. 396, 1 mapa skład., okł. brosz. z epoki.
Ślady zawilg., blok książki poluźniony. Wybrane zdarzenia z historii Polski. (Ilustracja w internecie). 

150,00 PLN


Kup teraz! 
 
    CISZEK Walter, Flaherty Daniel 

Z Bogiem w Rosji. 

Przełozyła Maria Wierzbicka. Warszawa  1990. Oficyna Przegl. Powszechnego. 8, s. 437, okł. oryg. brosz.

19,00 PLN


Kup teraz! 
 
    COOPER Duff 

Talleyrand. 

Przełozył z angielskiego Józef Szpecht. Warszawa 1937.  Wydawn. J. Przeworskiego. 8, s. 375, ilustracje na osobn. tabl., opr. pł. współcz.
Ślady zawilg. Stan dobry. 

48,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

CZWARTACY. 

Wspomnienia byłych żołnierzy Szturmowego Batalionu AL im. "Czwartaków" (1943-1945). Warszawa 1963. WMON. 8, s. 650, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol., naddarcia obwol.

27,00 PLN


Kup teraz! 
 
    DANIŁOWSKI Władysław 

Notatki do pamiętników. 

Wydał Jan Czubek. Kraków 1908. Nakł. AU. 8, s. XV, 510, 1 portret, opr. pł. współcz.
Stan dobry. "Pamiętniki Daniłowskiego ... wypełniają choć w części próżnię w historiografii styczniowego powstania".

84,00 PLN


Kup teraz! 
 
    DARWIN C. G. 

Nowe poglądy na materję. 

Przeł. Zygmunt Chełmoński. Przejrzał i uzup. L. Wertenstein. Warszawa 1935. Wyd. J. Przeworskiego. 8, s. 279, ilustr. na tabl., opr. pł. oryg.

53,00 PLN


Kup teraz! 
 
    DAVIES Norman 

Orzeł biały, czerwona gwiazda. 

Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920. Przekład Andrzej Pawelec. Kraków 1997. Znak. 8, s. 300, mapki, okł. brosz. Stan b. dobry.

32,00 PLN


Kup teraz! 
 
    DÄNIKEN Erich Von 

Oto mój świat. 

375 zdjęć, w tym 54 kolor. jako ilustracyjne argumenty do zastanowienia i przemyślenia. Przeł. E. Kodur i L. M. Gradstein. Warszawa 1976. WSIT. 8, s. 250, ilustr., także kolor., opr. pł., obwol.

17,00 PLN


Kup teraz! 
 
    DOSTOJEWSKI Fiodor 

Zbrodnia i kara. 

Powieść w sześciu częściach z epilogiem. przeł. C. Jastrzębiec-Kozłowski. Warszawa 1957. PIW. 8, s. 555, okł. pł. oryg.

22,00 PLN


Kup teraz! 
 
    DOWIAT Jerzy 

Chrzest Polski. 

Warszawa 1966. WP. 8, s. 173, ilustr. na tabl., okł. brosz., obwol. Biblioteka Wiedzy Historycznej.

15,00 PLN


Kup teraz! 
 
    DREWNOWSKI Tadeusz 

Rzecz russowska. O pisarstwie Marii Dąbrowskiej. 

Kraków 1981. WL. 8, s. 459, 82 ilustr. na tabl., okł. brosz. oryg.

22,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

DZIENNIK czynności Prezydenta RP Władysława Raczkiewicza 1939-1947. 

T. 1 - 2. Oprac. Jacek Piotrowski. Wrocław 2004. Wyd. Uniw. Wrocł. 8, s. 645, 675, ilustr., opr. twarda, karton. Stan b. dobry.

90,00 PLN


Kup teraz! 
 
    ELZENBERG Henryk 

Kłopot z istnieniem. 

Aforyzmy w porządku czasu. Kraków 1963. Wyd. Znak. 8, s. 465, [2], opr. pł. obwol.

24,00 PLN


Kup teraz! 
 
     

ENCYKLOPEDIA sztuki starożytnej. 

Europa, Azja, Afryka, Ameryka. Wstęp Kazimierz Michałowski. Warszawa 1974. WAiF. 8, s. 495, ilustr. w tekście i na tabl., opr. pł. oryg.

20,00 PLN


Kup teraz! 
 
    FAJANS Roman 

Na frontach Abisynji. 

Warszawa 1936. Instytut Wydawn. "Bibljoteka Polska". 8, s. 207, ilustracje na osobn. tabl., opr. pł. współcz.
Stan dobry.

48,00 PLN


Kup teraz! 
 
    FAST Howard 

Bitwa pod Valley Forge. 

(Poczęty w wolności). Warszawa 1949. Czytelnik. 8, s. 263, opr. pł., oryg. ozdobna, złocone napisy. Stan b. dobry.

22,00 PLN


Kup teraz! 
 
    FIEDLER Arkady 

Dywizjon 303. 

Kraków 1946. "Czytelnik". 8, s. 150, [2], ilustracje na osobn. tabl., okł. oryg. brosz., opr. pł. oryg.
Stan dobry. Oprawa nieco przybrudzona.  Informacja na 2-giej karcie książki: "We wszystkich dotychczasowych wydaniach "Dywizjonu 303" figurowała notka: "Wszystkie podane w książce nazwiska polskich lotników, jak np. Szaposzka, Kar, Życz, Ox, Dzidek, Witur, Jan Donald i t.d. są zmyślone. Ich rzeczywiste brzmienie poda się po wojnie". Wydanie niniejsze jest pierwszym wydaniem powojennym, w którym obietnica ujawnienia prawdziwych nazwisk bohaterskich lotników mogła być i została spełniona".

43,00 PLN


Kup teraz! 
 
    FODOR M. W. 

Na południe od Hitlera. 

Lwów - Warszawa b. r. (1939). Ksiąznica - Atlas. 8, s. 480, [2], opr. pł. współcz. Przemiany.
Podklejenia narożników kilku kart. Stan dobry. Z oryginału przełożyli Antoni i Andrzej Prejbisz.

48,00 PLN


Kup teraz! 
 
    FOREL August 

Zagadnienia seksualne. 

T. 1 -2. Ze stanowiska nauk przyrodniczych, psychologii, hygieny i socyologii. Przeł. z niemieckiego. Z portretem autora i kolor. rycinami. Warszawa-Kraków 1914. 8, s. 402, 299, ilustr. na tabl., opr. pł. i ppł. Okładki otarte i przybrudz., liczne ślady zażółcenia papieru.

64,00 PLN


Kup teraz! 
 
    FREDRO Aleksander 

Trzy po trzy. 

Pamiętniki z epoki napoleońskiej. Przedmowa A. Grzymały- Siedleckiego, przypisy i uzupeł. H. Mościckiego. Warszawa 1957. Książka i wiedza. 8, s. 237. Ilustr. w tekście. Opr. pł., obwol.

32,00 PLN


Kup teraz! 
 
   
Wyświetlanie od 1 do 50 (z 262 pozycji) Stron:  1  2  3  4  5 ...  [Następna >>]